Νίκη για το παιδικό του Απόλλωνα Καλαμαριάς, ήττα για το εφηβικό

To παιδικό τμήμα του Απόλλωνα Καλαμαριάς πήρε το θετικό αποτέλεσμα απέναντι στον Μαραθώνα με 62-68. Πραγματοποιώντας καλή εμφάνιση και με την πιεστική άμυνα να δυσκολεύει τον αντίπαλο, το συγκεκριμένο τμήμα του συλλόγου μας βρέθηκε στο +12 (29-41) με το τέλος του ημιχρόνου. Περίπου έξι λεπτά πριν την λήξη του αγώνα οι δύο ομάδες ήταν ισόπαλες (54-54) αλλά ο Απόλλων Καλαμαριάς "πάτησε" γκάζι και πετυχαίνοντας τρία σημαντικά τρίποντα έφτασε σε μια σπουδαία νίκη κόντρα σε έναν αξιόλογο αντίπαλο.

Οσον αφορά το εφηβικό τμήμα του Απόλλωνα Καλαμαριάς, έχασε από τον Αριστοτέλη Επανομής με 62-68. Το συγκεκριμένο τμήμα του συλλόγου μας, παίζοντας με απουσίες και έχοντας στην σύνθεση της -και- παίκτες από το παιδικό, προσπάθησε απέναντι στον αντίπαλο, όμως στο φινάλε ο παράγοντας κούραση καθώς και κάποια σφυρίγματα των διαιτητών, έπαιξαν τον ρόλο τους για την ήττα.