ΒΑΟ - Απόλλων Καλαμαριάς 81-71

Με αρνητικό αποτέλεσμα ξεκίνησε το πρωτάθλημα της Γ' Εθνικής για τον Απόλλωνα Καλαμαριάς ο οποίος ηττήθηκε εκτός έδρας από τον ΒΑΟ με σκορ 81-71. Η σεζόν δεν άρχισε όπως θα ήθελε το σύνολο του Δημήτρη Καραμιχάλη αλλά η συνέχεια είναι πολύ μεγάλη προκειμένου η ομάδα να "βγάλει" το δεδομένο ταλέντο της συνδυάζοντάς το με νίκες. Μετά το άσχημο ξεκίνημα (18-7) στο παιχνίδι ο Απόλλων βελτιώθηκε, στο πρώτο δεκάλεπτο ήταν μπροστά με 20-28 ενώ πήρε διαφορά 17 πόντων κατά την διάρκεια της δεύτερης περιόδου (22-39).

Το ημίχρονο ολοκληρώθηκε με σκορ 34-44 υπέρ των καλαθοσφαιριστών του Καραμιχάλη που είχαν τον έλεγχο του αγώνα στο πρώτο μέρος. Στο τέλος του τρίτου δεκαλέπτου ο Απόλλων Καλαμαριάς ήταν πίσω στο σκορ με 56-54 (30') και ο αγώνας έληξε με 81-71. Την δεύτερη αγωνιστική η ομάδα μας θα υποδεχτεί τον ΑΟ Πολυγύρου, ένα ματς το οποίο θα είναι το πρώτο μπροστά στους φιλάθλους του Απόλλωνα Καλαμαριάς.

Δεκάλεπτα: 20-28,34-44, 56-54, 81-71

ΒΑΟ (Νομικός-Κατσής): Λεπτοκαρίδης 29 (4), Μπαγκντασαριάν 6, Πετρίδης 12, Τζουβάρας, Ζησόπουλος 2, Ταζόπουλος 10, Χότζα 7, Μαδεμλής, Πισιώτης 2, Βουνάκης 13 (3), Γιαννούλης, Πυδαράκης.

Απόλλων Καλαμαριάς (Καραμιχάλης): Κουκουλίδης, Αποστόλου 12 (4), Μαχαιριανάκης 28 (2), Μύθιλλος, Παϊτάρης, Σαμαράς 10 (2), Αγραφιώτης 9 (1), Μόρας, Κατηρτζίδης, Ακριτίδης 5, Αθαναηλίδης 7, Γουναρόπουλος