ΞΕΚΙΝΗΜΑ ΜΕ ΝΙΚΗ!

Ιδανικό ξεκίνημα για το χάντμπολ του Συλλόγου στο πρωτάθλημα της Α2 Εθνικής Κατηγορίας,με  νίκη 31-23 επί του ΠΡΩΤΕΑ ΑΡΤΑΣ.

Κάθε ομάδα είχε την υπεροχή ανά ένα ημίχρονο. Στο πρώτο ημίχρονο πιο έτοιμος έδειχνε ο ΠΡΩΤΕΑΣ ΑΡΤΑΣ και μάλιστα προηγήθηκε και με 3 γκόλ διαφορά στο 20΄. Εκεί άρχισε την αντεπίθεση η ομάδα μας με πρωταγωνιστές τους Βακουφάρη και Μπιτσιάνη στην επίθεση και με δυνατή άμυνα κατόρθωσε να ισοφαρίσει στο ημίχρονο και από την αρχή του δευτέρου ημιχρόνου να χτίζει μία διαφορά 3 τερμάτων και να καταλήξει στο τέλος στην άνετη επικράτηση με 31-23.

ΔΙΛΕΠΤΑ:4-Ο, ΡΙΨΕΙΣ 7 μ.:0-0/3-3

ΔΙΑΚΥΜΑΝΣΗ ΣΚΟΡ/ 5΄:2-2, 2-3, 4-5, 5-8, 8-9, 12-12 (ΗΜΙΧΡ.) ,14-13, 18-16, 20-17, 22-18, 26-20 , 31-23 (ΤΕΛΙΚΟ)

ΜΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ:(Μιχαηλίδης Παναγ.) Μασούρας, Μπρόϊκος, Μουρτζινός, Βακουφάρης 7, Αλμπάνης 1, Πανιόπουλος 1, Κοπαϊδης 3, Σουγιούλτζής , Μπιτσιάνης 6, Τσακαλίδης 3, Φωτιάδης 1, Μπαλέτας, Οικον.ομου 3, Μέλιος 2, Ζώης, Καράγγελος 4

ΠΡΩΤΕΑΣ ΑΡΤΑΣ(Γεροδήμος Γ. Συνοδός) Μάκης, Τσέλιος Π. 7, Βουρλόκας, Τλούπας, Κίτσος 2, Τσέλιος Ν. 4, Γεωργαλής, Τσέλιος Γ. , Μπιζγκα 1, Καντζής 1, Ρίζος, Φώτης, Κουμαραδέλης 8

Επόμενη αγωνιστική 4/11 ώρα 18:00 στο ΔΑΚ Κιλκίς Γ.Α.Σ.ΚΙΛΚΙΣ-Μ.Γ.Σ.ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ