1η αγωνιστική: Τα αποτελέσματα των Κ14, Κ15, Κ16 και Κ17

Mε ιδιαίτερα θετική συγκομιδή και ικανοποιητικές εμφανίσεις ξεκίνησαν το Σάββατο (5/10) τις επίσημες αγωνιστικές υποχρεώσεις τους για τα πρωταθλήματα της σεζόν 2019-20, τα τμήματα υποδομής του Μ.Γ.Σ.Κ.ΑΠΟΛΛΩΝ. ΄Όσον αφορά το πρωτάθλημα Κ17, ο Απόλλων Καλαμαριάς (1) επικράτησε εντός έδρας με σκορ 5-0 της Αναγέννησης Ρυσίου. Το σύνολο του Σπύρου Ακρίβου ήταν ανώτερο στο πρώτο ημίχρονο το οποίο έληξε με 0-0 (η ομάδα μας είχε πολλές ευκαιρίες) ενώ στην επανάληψη ο Απόλλων Καλαμαριάς μπήκε πολύ δύνατα και μάλιστα περίπου 10 δευτερόλεπτα μετά την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου "γράφτηκε" το 1-0! Έπειτα από ένα λεπτό, διαμορφώθηκε το 2-0 και μετέπειτα επιτεύχθηκαν ακόμη τρία τέρματα, με την ομάδα του κόουτς Ακρίβου να αποδίδει άκρως αποτελεσματικά στο δεύτερο ημίχρονο.

Σχετικά με το παιχνίδι ΑΕ Κρήνης με τον Απόλλωνα Καλαμαριάς (2), λόγω προβλήματος των γηπεδούχων με τα δελτία, ο αγώνας κατοχυρώθηκε με 0-3 υπέρ του συνόλου του Κώστα Παπαδόπουλου. Οι δυο ομάδες αποφάσισαν να παίξουν φιλικό και ο Απόλλων Καλαμαριάς επικράτησε με 0-4. Στο πρωτάθλημα Κ16, οι δύο ομάδες του συλλόγου μας ήταν εντυπωσιακές. Ο Απόλλων Καλαμαριάς (1) επικράτησε εντός έδρας του ΠΑΟ Διοικητηρίου με 7-1 ενώ ο Απόλλων Καλαμαριάς (2) κέρδισε εκτός έδρας τον Ατρόμητο Πλαγιαρίου με 2-6. Τα δύο τμήματα Κ16 "έπιασαν" πολύ καλή απόδοση, έχοντας τον απόλυτο έλεγχο (και την πρωτοβουλία κινήσεων) κατά την διάρκεια των αγώνων. Η Κ15 του Απόλλωνα Καλαμαριάς ηττήθηκε εκτός έδρας από το Πανόραμα με 3-0. Στο πρώτο 45λεπτο το σκορ ήταν 0-0 ενώ στο δεύτερο ημίχρονο έγιναν πολλές αλλαγές από πλευράς της ομάδας μας και οι γηπεδούχοι ήταν οι τελικοί νικητές.

Στο πρωτάθλημα Κ14, ο Απόλλων Καλαμαριάς (1) πήρε μια σπουδαία εκτός έδρας νίκη απέναντι στον Άρη (2) με σκορ 2-3. Στο πρώτο ημίχρονο το σύνολο του Γιάννη Καμπουρίδη ήταν εξαιρετικό και ήταν μπροστά με σκορ 0-3! Το άλλο τμήμα της Κ14, ο Απόλλων Καλαμαριάς (2) ηττήθηκε με 6-0 από τον Άρη (1) "κερδίζοντας" πάντως εμπειρίες από αυτό το ματς εν όψει της συνέχειας του πρωταθλήματος. Οι προπονητές των τμημάτων του συλλόγου μας έδωσαν χρόνο συμμετοχής στους διαθέσιμους ποδοσφαιριστές των ομάδων μας ενώ ο τεχνικός διευθυντής, Ζήσης Τσέκος και ο υπευθυνος scouting, Bασίλης Τραϊανόπουλος παρακολούθησαν από κοντά αγωνιστικές υποχρεώσεις τμημάτων των Ακαδημιών ποδοσφαίρου. Να σημειωθεί πως το Σάββατο (5/10) η Κ10 του Απόλλωνα Καλαμαριάς σε φιλικό παιχνίδι κέρδισε τον ΠΑΟΚ Ζωγράφου με σκορ 10-1.