"Αφεντικό" ο Απόλλων Καλαμαριάς! Παρέμεινε αήττητος επικρατώντας του ΠΑΟΚ

Εχουμε τονίσει κατά καιρούς την εξαιρετική δουλειά που γίνεται (από όλα τα στελέχη της ομάδας) στα τμήματα υποδομής ποδοσφαίρου του Μ.Γ.Σ.Κ.ΑΠΟΛΛΩΝ. Απόδειξη αυτού είναι -και- το αποτέλεσμα απέναντι στον ΠΑΟΚ. Η Κ17 του Απόλλωνα Καλαμαριάς (1) κέρδισε τους "ασπρόμαυρους" με σκορ 2-1. Η ομάδα του Σπύρου Ακρίβου έδειξε γρήγορα ποιος θα είναι το... αφεντικό στο παιχνίδι.

Προηγήθηκε με 2-0 (με γκολ στο 20' και στο 30') και ο "Δικέφαλος" μείωσε σε 2-1 λίγο πριν την λήξη του ημιχρόνου. Ο Απόλλων Καλαμαριάς, που μπήκε καλύτερα στο δεύτερο ημίχρονο και είχε ευκαιρίες προκειμένου να αυξήσει τον δείκτη του σκορ, γενικότερα υπερείχε στο κομμάτι της δύναμης και τελικά έφτασε σε μια δίκαιη νίκη όντας ανώτερος στο μεγαλύτερο μέρος του αγώνα. Η ομάδα μας είναι στην πρώτη θέση της βαθμολογίας και παράλληλα αήττητη από το ξεκίνημα της σεζόν!