Tα αποτελέσματα των τμημάτων υποδομής ποδοσφαίρου του Μ.Γ.Σ.Κ.ΑΠΟΛΛΩΝ

Συνεχίστηκαν οι αγωνιστικές υποχρεώσεις των Ακαδημιών ποδοσφαίρου του Μ.Γ.Σ.Κ.ΑΠΟΛΛΩΝ. Στο πρωτάθλημα Κ17 ο Απόλλων Καλαμαριάς (1) κέρδισε τον ΠΑΟΚ με 2-1 και λεπτομέρειες μπορείτε να διαβάσετε εδώ ενώ ο Απόλλων Καλαμαριάς (2) κέρδισε τον Μαραθώνα με 2-0. Οι βάσεις για το θετικό αποτέλεσμα είχαν μπει από το ημίχρονο (1-0), με την ομάδα του Κώστα Παπαδόπουλου να είναι ξεκάθαρα ανώτερη έναντι του αντιπάλου στο παιχνίδι και να φτάνει δίκαια στην νίκη. Στο πρωτάθλημα Κ16, ο Απόλλων Καλαμαριάς νίκησε την Αθλητική Αρένα με 3-0 ενώ εντυπωσιακό ήταν το παιχνίδι της Κ10 του Απόλλωνα Καλαμαριάς απέναντι στην ΑΕΝ Κρήνης. Η ομάδα μας βρέθηκε πίσω στο σκορ με 6-3 αλλά "αντέδρασε" και ισοφάρισε στο φινάλε του αγώνα σε 8-8!