"Ωραίος" Απόλλων Καλαμαριάς, το "τελείωσε" από... νωρίς!

"Ήρθε" η πρώτη νίκη της σεζόν 2019-20 για το πρωτάθλημα της Β' Εθνικής! Ο Απόλλων Καλαμαριάς το βράδυ της Πέμπτης (10/10) κέρδισε τον Ναύαρχο Βότση με 3-0 σετ, σε ένα παιχνίδι κατά το οποίο το σύνολο του Σπύρου Γκολίτση παρουσίασε ικανοποιητική αγωνιστική εικόνα. Προς το τέλος του πρώτου σετ ο Απόλλων Καλαμαριάς φόρτσαρε και απλοποίησε το έργο του στην συνέχεια του αγώνα, "τελειώνοντας" από... νωρίς το ματς και δίχως να δυσκολευτεί ιδιαίτερα.

Ο Ν. Βότσης προηγήθηκε με 8-10 αλλά η ομάδα του Γκολίτση ισοφάρισε σε 14-14 και στην συνέχεια ανεβάζοντας στροφές (22-19) κατέκτησε το πρώτο σετ με 25-20. Ο Απόλλων Καλαμαριάς μπήκε δυνατά στο δεύτερο σετ και πήρε αέρα τεσσάρων πόντων (14-10 και 17-13). Οι φιλοξενούμενοι μείωσαν σε 17-16 αλλά κάπου εκεί  το σύνολο του Γκολίτση "πάτησε" γκάζι και προηγήθηκε με 23-18. Το δεύτερο σετ ολοκληρώθηκε με 25-20.

Στα μισά του τρίτου σετ το σκορ ήταν 13-13. Βελτιώνοντας το αμυντικό κομμάτι, ο Απόλλων Καλαμαριάς προηγήθηκε με 20-18 και μετέπειτα έφτασε στο 26-24. Στο παιχνίδι υπήρχε εκπροσώπηση από το γυναικείο τμήμα βόλεϊ του Απόλλωνα Καλαμαριάς ενώ τον αγώνα παρακολούθησαν ο τεχνικός διευθυντής των Ακαδημιών ποδοσφαίρου, Ζήσης Τσέκος καθώς και ο υπεύθυνος scouting των τμημάτων υποδομής ποδοσφαίρου, Bασίλης Τραϊανόπουλος.

*Δείτε σχετικές φωτογραφίες στον επίσημο λογαριασμό του M.Γ.Σ.Κ.ΑΠΟΛΛΩΝ στο facebook....

1ο σετ: 25-20

2ο σετ: 25-20

3ο σετ: 26-24