Τεράστια εκτός έδρας νίκη για την γυναικεία ομάδα βόλεϊ!

Το γυναικείο τμήμα βόλεϊ του Απόλλωνα Καλαμαριάς συνεχίζει τις εξαιρετικές εμφανίσεις! Μετά την εντός έδρας νίκη (3-0) απέναντι στον Καμπανιακό, την Κυριακή (20/10) η ομάδα του Γιάννη Σούρβαλη επικράτησε του Ατρομήτου Τριαδίου με 1-3 σετ. Πρόκειται για μια τεράστια νίκη, καθώς ο αντίπαλος είχε δείξει πολύ καλό αγωνιστικό προφίλ στις δύο πρώτες αγωνιστικές (νίκη με 3-2 σετ κόντρα στον ΑΣ Ωραιόκαστρο και εκτός έδρας ήττα με 3-2 σετ από τον Ηρακλή).

Ο Απόλλων Καλαμαριάς στο σημερινό (20/10) παιχνίδι προηγήθηκε με 0-2 σετ και ο Ατρόμητος Τριαδίου πήρε στις λεπτομέρειες το τρίτο σετ (27-25 το σκορ). Στο τέταρτο σετ η γηπεδούχοι μπήκαν πολύ καλά (8-1), προηγήθηκαν με 21-16 αλλά οι αθλήτριες της ομάδας μας σε εκείνο το σημείο έδειξαν αποφασιστικότητα-συγκέντρωση και "γύρισαν" το παιχνίδι. Ισοφάρισαν σε 21-21 και τελικώς πήραν το πέμπτο σετ με 24-26 πανηγυρίζοντας μια σπουδαία νίκη!

1ο σετ: 20-25

2ο σετ: 17-25

3ο σετ: 27-25

4ο σετ: 24-26