"Αγγιξε" μια τεράστια νίκη αλλά ηττήθηκε στο τάι-μπρέικ

O Aπόλλων Καλαμαριάς έδειξε μεγάλη μαχητικότητα απέναντι στον πρωτοπόρο της βαθμολογίας της Β' Εθνικής, Ηρακλή Γέφυρας (15 νίκες σε 16 παιχνίδια) και λίγο έλειψε να πανηγυρίσει μια μεγάλη νίκη. Τελικά, το παιχνίδι κρίθηκε στις λεπτομέρειες, οδηγήθηκε στο τάι-μπρέικ και εκεί οι φιλοξενούμενες επικράτησαν με 2-3 σετ.

Ο Ηρακλής Γέφυρας πήρε το πρώτο σετ (0-1), ο Απόλλων Καλαμαριάς "απάντησε" στο δεύτερο σετ κάνοντας το 1-1 με πολύ καλή απόδοση και ο αντίπαλος προηγήθηκε με 1-2 σετ, για να ισοφαρίσει (2-2 σετ) εκ νέου το αγωνιστικό σύνολο του Γιάννη Σούρβαλη.

Στο πέμπτο και τελευταίο σετ, με "όπλο" το σερβίς οι φιλοξενούμενες έφτασαν στην νίκη (2-3 σετ), σε ένα ματς κατά το οποίο η ομάδα μας έδειξε για μια ακόμη φορά την τρέχουσα σεζόν ότι διαθέτει πολλές δυνατότητες. Στα θετικά στοιχεία του αγώνα, η μεγάλη προσέλευση του κόσμου στο ΔΑΚ Καλαμαριάς!