ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ Γ' ΕΘΝΙΚΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ ΑΝΔΡΩΝ Απόλλων Καλαμαριάς - ΚΑΟΔ 74 - 66

Τεράστια νίκη επί έναν εκ των διεκδικητών του πρωταθλήματος της ομάδας της Δράμας μετά από ένα συγκλονιστικό παιχνίδι .

Ο αγώνας ξεκίνησε με τον ΚΑΟΔ να προηγείται συνέχεια με την διαφορά να φθάνει και στους 18 πόντους υπέρ της ομάδας της Δράμας .Με τρίποντο όμως του Πολυμένη στο τέλος η διαφορά με την λήξη του ημιχρόνου να είναι στους 14 πόντους υπέρ των φιλοξενουμένων .

Με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου οι αθλητές μας με εκπληκτική άμυνα χωρίς να δεχθούν κανένα πόστο στο 3ο δεκάλεπτο 24-0 κατάφεραν να πάρουν τα ηνία του αγώνα και να φτάσουν στην τελική νίκη η οποία όμως σημαδεύτηκε από τον τραυματισμό των Σμυρλή και στο 1,30 πριν το τέλος του αγώνα του Πολυμένη .

Να σημειώσουμε τις ελλείψεις που είχε η ομάδα μας με τον Σιαμήτρο πρόβλημα στον ώμο και δεν αγωνίσθηκε παρότι ήταν στην αποστολή ,τον Φωτιάδη με κορονοιό και τον Μπαγντασαριάν ασθενή όλη την εβδομάδα ο οποίος όμως αγωνίσθηκε κανονικά .

Διαιτητές : Μελανίδης - Κωνσταστινέλης Δεκάλεπτα : 17-24 32-46 56-46 74-66

Απόλλων Καλαμαριάς (Πολυμένης-Αντώνης) : Παπαδόπουλος, Γκαντίδης Θ. 13(3) , Σμυρλής 3(1) , Μπαγκντασαριάν , Πολυμένης 24(4) ,Λαγός 17(3) ,Βεργόπουλος ,Γκαντίδης Μ. 9 , Μπακογλίδης , Αλεξίου 4 ,Μακούλης 4 .

ΚΑΟ Δράμας (Γρηγοριάδης) : Γαιτάνης ,Σιταρίδης ,Στυλίδης 20 , Γαιτανίδης 5 ,Γρηγοριάδης 2, Μελιάδης ,Γεωργιάδης ,Κουμλέλης 10, Μπόζης 7, Χαρισμίδης ,Μπέσσας ,Μούκας 22 (2) .