Οι προπονήσεις του τμήματος ποδοσφαίρου πραγματοποιούνται στα βοηθητικά γήπεδα του Απόλλωνα, τα οποία βρίσκονται ακριβώς δίπλα από το κεντρικό στάδιο.

Ανακοινώσεις - Νέα

ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΠΡΟΠΟΝΗΣΗ

1

Με την ολοκλήρωση  του μήνα η ομάδα μας πραγματοποίησε τη  τελευταία της προπόνηση σε χαλαρούς τόνους στο γήπεδο του Απόλλωνα στην Καλαμαριά κι ακολούθησε μπάρμπεκιου με την συμμετοχή όλων των ποδοσφαιριστών και των προπονητών.  Οι περισσότεροι έδωσαν ραντεβού για τον Ιούλιο,   με την έναρξη της προετοιμασίας για την επόμενη αγωνιστική περίοδο.

Ανακοίνωση Απόλλωνα

MGSK Apollon

Το ποδόσφαιρο είναι πάντοτε ο αληθινός νικητής, όταν οι άνθρωποι που το αγαπούν και το υπηρετούν ανιδιοτελώς, μοιράζονται το μεράκι τους, τα συναισθήματά τους.

Νιώθοντας ότι οφείλουμε ένα και μοναδικό αγώνα στους φιλάθλους μας, συμφωνήσαμε με χαρά στην πρόταση του Ερασιτέχνη ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ κύριου Νεράντζη Αλέξανδρου, ο πρόεδρος του Α.Ο  ΚΑΡΔΙΑΣ κύριος Κατσαρός Κωνσταντίνος και ο κύριος Καλαϊτζίδης Δημήτριος για την τέλεση ενός φιλικού αγώνα την 2/06/2017 στο γήπεδό μας με ελεύθερη είσοδο.

Με τον αγώνα αυτό κλείνουν οι ομάδες μας, μία πετυχημένη αγωνιστική Περίοδο.

ΑΠΟΛΛΩΝ – ΑΛΜΩΠΟΣ ΑΡΙΔΑΙΑΣ 3-0

aridaia

Με σκορ 3-0 επί του Αλμωπού Αριδαίας ολοκλήρωσε η ομάδα μας μια άκρως επιτυχημένη αγωνιστική περίοδο, στην οποία άπαντες αναγνώρισαν την ανωτερότητά της και βρέθηκε στην πρώτη θέση του πρωταθλήματος. Απέναντι στην ομάδα της Αριδαίας  αντίπαλοι ήταν επίσης ο «βαρύς» αγωνιστικός χώρος,  λόγω της βροχόπτωσης,  και παράλληλα η αγωνιστική απραξία για τρεις εβδομάδες. Αυτές οι παράμετροι ξεπεράστηκαν μετά το πρώτο διάστημα του αγώνα, αλλά χωρίς κάποιο γκολ στο πρώτο ημίχρονο αν και δημιουργήθηκαν κλασικές ευκαιρίες.    Στην επανάληψη  ο Απόλλων  άνοιξε το σκορ στο 51ο λεπτό, όταν ο Ν’ Λουντούλου πέρασε γρήγορη πάσα στον Κυβελίδης, αυτός πραγματοποίησε ιδανική  συρτή σέντρα ακριβείας προς τον  Πόποβιτς, ο οποίος την αξιοποίησε αποτελεσματικά.  Στο 63ο λεπτό ο  Συμελίδης  απέσπασε  τη μπάλα από την άμυνα του Αλμωπού και βγήκε τετ  α τετ, πλασάροντας εύστοχα. Στο 80ο λεπτό ο  Πόποβιτς εκτέλεσε  κόρνερ κι ο Βεργώνης που με χαμηλή κεφαλιά σκόραρε για τρίτη φορά.

ΑΠΟΛΩΝ: Καλογεράκης, Αμαραντίδης, Κυβελίδης, Καπίας, Βεργώνης, Συμελίδης (70΄ Χασομέρης), Ν'Λουντουλου, Πόποβιτς, Λιόνης, Καλαϊτζίδης (75΄ Φάμπιο), Καλογέρης (84΄ Πετρούσης).

ΑΛΜΩΠΟΣ: Μένιος, Κιουλτζόπουλος, Παπασυμεών, Ρογγότης, Παπαζούδης, Μπρέγγου (75΄ Ζαλογιάννης), Παπαευθυμίου  (90΄Παρόντογλου),  Ελευθεριάδης Γ., Αλμπάνης (56΄ Μιχαηλίδης), Ελευθεριάδης Λ., Μουρατίδης.

ΕΙΣΙΤΗΡΙΑ & ΤΗΛΕΟΠΤΙΚΗ ΜΕΤΑΔΟΣΗ

tv 22 11 16

Όπως σε όλους τους εντός έδρας αγώνες  οι φίλοι του Απόλλωνα μπορούν να παρακολουθήσουν την ομάδα μας με εισιτήριο που κοστίζει μόνο 5 ευρώ και στην «αυλαία» του πρωταθλήματος της Γ΄Εθνικής, την Κυριακή ώρα 17:00.   Οι φίλαθλοι που δεν μπορούν να προσέλθουν στο γήπεδο θα έχουν και πάλι την ευκαιρία να παρακολουθήσουν τον αγώνα με τον Αμωπό Αριδαίας, μέσω «ζωντανής»  τηλεοπτικής μετάδοσης στο διαδίκτυο. Ο αγώνας θα καλύπτεται από δύο κάμερες και θα υπάρχει περιγραφή. Το link για να παρακολουθήσεται την αναμέτρηση του Απόλλωνα με τον Αλμωπό είναι:  https://www.youtube.com/watch?v=KS2qdc-4Zwg