Οι προπονήσεις του τμήματος ποδοσφαίρου πραγματοποιούνται στα βοηθητικά γήπεδα του Απόλλωνα, τα οποία βρίσκονται ακριβώς δίπλα από το κεντρικό στάδιο.

Ανακοινώσεις - Νέα

ΑΠΟΛΛΩΝ – ΑΛΜΩΠΟΣ ΑΡΙΔΑΙΑΣ 3-0

aridaia

Με σκορ 3-0 επί του Αλμωπού Αριδαίας ολοκλήρωσε η ομάδα μας μια άκρως επιτυχημένη αγωνιστική περίοδο, στην οποία άπαντες αναγνώρισαν την ανωτερότητά της και βρέθηκε στην πρώτη θέση του πρωταθλήματος. Απέναντι στην ομάδα της Αριδαίας  αντίπαλοι ήταν επίσης ο «βαρύς» αγωνιστικός χώρος,  λόγω της βροχόπτωσης,  και παράλληλα η αγωνιστική απραξία για τρεις εβδομάδες. Αυτές οι παράμετροι ξεπεράστηκαν μετά το πρώτο διάστημα του αγώνα, αλλά χωρίς κάποιο γκολ στο πρώτο ημίχρονο αν και δημιουργήθηκαν κλασικές ευκαιρίες.    Στην επανάληψη  ο Απόλλων  άνοιξε το σκορ στο 51ο λεπτό, όταν ο Ν’ Λουντούλου πέρασε γρήγορη πάσα στον Κυβελίδης, αυτός πραγματοποίησε ιδανική  συρτή σέντρα ακριβείας προς τον  Πόποβιτς, ο οποίος την αξιοποίησε αποτελεσματικά.  Στο 63ο λεπτό ο  Συμελίδης  απέσπασε  τη μπάλα από την άμυνα του Αλμωπού και βγήκε τετ  α τετ, πλασάροντας εύστοχα. Στο 80ο λεπτό ο  Πόποβιτς εκτέλεσε  κόρνερ κι ο Βεργώνης που με χαμηλή κεφαλιά σκόραρε για τρίτη φορά.

ΑΠΟΛΩΝ: Καλογεράκης, Αμαραντίδης, Κυβελίδης, Καπίας, Βεργώνης, Συμελίδης (70΄ Χασομέρης), Ν'Λουντουλου, Πόποβιτς, Λιόνης, Καλαϊτζίδης (75΄ Φάμπιο), Καλογέρης (84΄ Πετρούσης).

ΑΛΜΩΠΟΣ: Μένιος, Κιουλτζόπουλος, Παπασυμεών, Ρογγότης, Παπαζούδης, Μπρέγγου (75΄ Ζαλογιάννης), Παπαευθυμίου  (90΄Παρόντογλου),  Ελευθεριάδης Γ., Αλμπάνης (56΄ Μιχαηλίδης), Ελευθεριάδης Λ., Μουρατίδης.

ΕΙΣΙΤΗΡΙΑ & ΤΗΛΕΟΠΤΙΚΗ ΜΕΤΑΔΟΣΗ

tv 22 11 16

Όπως σε όλους τους εντός έδρας αγώνες  οι φίλοι του Απόλλωνα μπορούν να παρακολουθήσουν την ομάδα μας με εισιτήριο που κοστίζει μόνο 5 ευρώ και στην «αυλαία» του πρωταθλήματος της Γ΄Εθνικής, την Κυριακή ώρα 17:00.   Οι φίλαθλοι που δεν μπορούν να προσέλθουν στο γήπεδο θα έχουν και πάλι την ευκαιρία να παρακολουθήσουν τον αγώνα με τον Αμωπό Αριδαίας, μέσω «ζωντανής»  τηλεοπτικής μετάδοσης στο διαδίκτυο. Ο αγώνας θα καλύπτεται από δύο κάμερες και θα υπάρχει περιγραφή. Το link για να παρακολουθήσεται την αναμέτρηση του Απόλλωνα με τον Αλμωπό είναι:  https://www.youtube.com/watch?v=KS2qdc-4Zwg

ΠΡΟΠΟΝΗΣΗ ΚΑΙ ΑΠΟΣΤΟΛΗ

1 4 17

Με προπόνηση το πρωί του Σαββάτου ολοκληρώθηκε η προετοιμασία του Απόλλωνα για τον τελευταίο αγώνα της αγωνιστικής περιόδου, στον οποίο θα φιλοξενήσει  τον Αλμωπό Αριδαίας. Εκτός του Νίκου Γεωργιάδη όλοι οι ποδοσφαιριστές βρίσκονται στην διάθεση των Δημήτρη Καλαϊτζίδη -  Κώστα Γεωργιάδη και οι δύο προπονητές της ομάδας μας ζήτησαν απ’ όλους τους παίκτες να είναι παρόντες στον αγώνα αυτό.

ΠΡΟΠΟΝΗΣΗ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ 19-05-2017

19 5 17

Η τελευταία έντονη προπόνηση της εβδομάδος έγινε σήμερα για τον Απόλλωνα στο γήπεδό του, όπου θα διεξαχθεί κι αυτή του Σαββάτου πριν ανακοινωθεί η αποστολή για τον Κυριακάτικο αγώνα (ώρα 17:00) με φιλοξενούμενο τον Αλμωπό Αριδαίας. Οι ποδοσφαιριστές «κλήθηκαν» να υλοποιήσουν τομείς της τακτικής κι ανταποκρίθηκαν άψογα. Μοναδικός απών ήταν ο Γεωργιάδης, ο οποίος συνεχίζει να βρίσκεται στο στάδιο της ανάρρωσης.

ΠΡΟΠΟΝΗΣΗ ΠΕΜΠΤΗΣ 18-05-2017

18 5 17

Στο γήπεδό του, στην Καλαμαριά, προπονήθηκε σήμερα ο Απόλλων με έμφαση σε στοιχεία της τακτικής που αφορούν  την επιθετική ανάπτυξη, ενόψει του τελευταίου αγώνα της αγωνιστικής περιόδου (Κυριακή ώρα 17:00) κόντρα στον Αλμωπό Αριδαίας. Δεν έκανε προπόνηση ο Νίκος Γεωργιάδης, αλλά για μία ακόμα φορά ήταν παρών στο γήπεδο.

Στην Καλαμαριά θα γίνει και η αυριανή προπόνηση της ομάδας μας.