Η γυναικεία ομάδα βόλεϊ αγωνίζεται στην Α' Τοπική κατηγορία γυναικών.

Υπεύθυνος και προπονητής κ.Γιάννης Σούρβαλης,τηλ.επικοινωνίας 6977208345

Κέρδισε και παρέμεινε κοντά στην πρώτη τετράδα

Mε νίκη συνέχισε τις υποχρεώσεις του το γυναικείο τμήμα βόλεϊ του Απόλλωνα Καλαμαριάς. Το συγκεκριμένο τμήμα του συλλόγου μας, δίχως να αντιμετωπίσει δυσκολίες, επικράτησε εντός έδρας του ΔΑΣΩ με 3-0 σετ. Με αυτό το αποτέλεσμα ο Απόλλων Καλαμαριάς παρέμεινε κοντά στην πρώτη τετράδα του πρωταθλήματος, έχοντας δύο βαθμούς λιγότερους σε σχέση με τον Καμπανιακό και το Πειραματικό που ισοβαθμούν στην τέταρτη θέση. Για την ολοκλήρωση της κανονικής διάρκειας του πρωταθλήματος, μένουν ακόμη δύο αγωνιστικές. Επόμενος αντίπαλος (εκτός έδρας) είναι ο ΑΣ Ωραιόκαστρο.

GIO

"Αγγιξε" μια τεράστια νίκη αλλά ηττήθηκε στο τάι-μπρέικ

O Aπόλλων Καλαμαριάς έδειξε μεγάλη μαχητικότητα απέναντι στον πρωτοπόρο της βαθμολογίας της Β' Εθνικής, Ηρακλή Γέφυρας (15 νίκες σε 16 παιχνίδια) και λίγο έλειψε να πανηγυρίσει μια μεγάλη νίκη. Τελικά, το παιχνίδι κρίθηκε στις λεπτομέρειες, οδηγήθηκε στο τάι-μπρέικ και εκεί οι φιλοξενούμενες επικράτησαν με 2-3 σετ.

Ο Ηρακλής Γέφυρας πήρε το πρώτο σετ (0-1), ο Απόλλων Καλαμαριάς "απάντησε" στο δεύτερο σετ κάνοντας το 1-1 με πολύ καλή απόδοση και ο αντίπαλος προηγήθηκε με 1-2 σετ, για να ισοφαρίσει (2-2 σετ) εκ νέου το αγωνιστικό σύνολο του Γιάννη Σούρβαλη.

Στο πέμπτο και τελευταίο σετ, με "όπλο" το σερβίς οι φιλοξενούμενες έφτασαν στην νίκη (2-3 σετ), σε ένα ματς κατά το οποίο η ομάδα μας έδειξε για μια ακόμη φορά την τρέχουσα σεζόν ότι διαθέτει πολλές δυνατότητες. Στα θετικά στοιχεία του αγώνα, η μεγάλη προσέλευση του κόσμου στο ΔΑΚ Καλαμαριάς!

episimi copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy

Μπροστά σε ένα παιχνίδι-"γιορτή" κόντρα στον πρωτοπόρο

Κατά την άνοδό του στο πρωτάθλημα της Β' Εθνικής, το γυναικείο τμήμα βόλεϊ του Απόλλωνα Καλαμαριάς έχει κερδίσει τις εντυπώσεις με την αγωνιστική του παρουσία και την μαχητικότητα. Το σύνολο του Γιάννη Σούρβαλη έχει μπροστά του ένα παιχνίδι-"γιορτή" καθώς θα υποδεχτεί τον πρωτοπόρο της βαθμολογίας, Ηρακλή Γέφυρας. Το τμήμα του συλλόγου μας θα προσπαθήσει για το καλύτερο δυνατό σε αυτό το δύσκολο ματς και ο κόσμος που θα παρευρεθεί στο γήπεδο, θα έχει την δυνατότητα να παρακολουθήσει βόλεϊ... υψηλού επιπέδου ανάμεσα σε δύο ποιοτικές ομάδες. Ο αγώνας της Κυριακής (9/2), που θα πραγματοποιηθεί στο ΔΑΚ Καλαμαριάς, θα ξεκινήσει στις 20.00. H προετοιμασία για το συγκεκριμένο παιχνίδι θα συνεχιστεί την Πέμπτη (6/2) με μια απογευματινή προπόνηση.

episimi copy copy copy copy

"Γύρισε" το παιχνίδι και πήρε το "διπλό" στο τάι μπρέικ

Nέα νίκη για γυναικείο τμήμα βόλεϊ του Απόλλωνα Καλαμαριάς που επιβλήθηκε εκτός έδρας του ΑΣΚ Λαγκαδά με 2-3 σετ. O αγώνας κρίθηκε στις λεπτομέρειες, με την ομάδα του Γιάννη Σούρβαλη να είναι ψύχραιμη στο φινάλε του ματς και να παίρνει το θετικό αποτέλεσμα. Μετά το 0-1 σετ, ο ΑΣΚ Λαγκαδά προηγήθηκε με 2-1 σετ, όμως η ομάδα μας εν συνεχεία ανέβασε κατακόρυφα την απόδοσή της και "γύρισε" το παιχνίδι (2-3 σετ). Ο Απόλλων Καλαμαριάς παραμένει στην 4η θέση, όπου πλέον βρίσκεται και το Πειραματικό.

episimi copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy

Κέρδισε και "μπήκε" ξανά στην πρώτη τετράδα της βαθμολογίας!

Στις επιτυχίες επέστρεψε το γυναικείο τμήμα βόλεϊ του Απόλλωνα Καλαμαριάς. Το αγωνιστικό σύνολο του Γιάννη Σούρβαλη επικράτησε εντός έδρας με 3-1 σετ του Ατρόμητου Τριαδίου, σε ένα παιχνίδι που βρέθηκε να χάνει με 0-1 σετ αλλά στην συνέχεια "αντέδρασε" ιδανικά. Κέρδισε το δεύτερο σετ με 25-23, το τρίτο σετ με 25-20 και το τέταρτο σετ με 25-20. Η ομάδα μας με το συγκεκριμένο αποτέλεσμα, πλέον, "μπήκε" ξανά στην πρώτη τετράδα της βαθμολογίας του πρωταθλήματος της Β' Εθνικής! Για τον Απόλλωνα Καλαμαριάς ακολουθεί το εκτός έδρας ματς απέναντι στον ΑΣΚ Λαγκαδά.