Η ανδρική ομάδα βόλεϊ του Συλλόγου αγωνίζεται στην Α2 Κατηγορία ανδρών.

Προπονητής κ.Γιώργος Τζανής,τηλ επικοινωνίας 6977547040

Κέρδισε στο τάι-μπρέικ παίρνοντας την πέμπτη σερί νίκη

Μια "στροφή" πριν την ολοκλήρωση της κανονικής διάρκειας του πρωταθλήματος, ο Απόλλων Καλαμαριάς επικράτησε εκτός έδρας του ΠΟ Μουδανιών με 2-3 σετ. Η ομάδα μας, αν και βρέθηκε πίσω με 2-0 σετ, "αντέδρασε" και τελικά "γύρισε" το ματς. Αυτή ήταν η πέμπτη διαδοχική επιτυχία στο πρωτάθλημα της Β' Εθνικής. Ο Απόλλων Καλαμαριάς παρέμεινε στην τέταρτη θέση της βαθμολογίας (35 βαθμοί) και την επόμενη αγωνιστική θα αντιμετωπίσει τον ΕΟΣ, στο ΔΑΚ Καλαμαριάς.

volei copy 3 copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy

Το μυαλό στον ΠΟ Μουδανιών έχοντας "κλειδώσει" την τετράδα

Συνεχίζονται οι αγωνιστικές υποχρεώσεις του Απόλλωνα Καλαμαριάς στο βόλεϊ. Το ανδρικό τμήμα του συλλόγου μας την Πέμπτη (13/2) θα αγωνιστεί εκτός έδρας με αντίπαλο τον ΠΟ Μουδανιών, στις 21.30. Ηδη, ο Απόλλων Καλαμαριάς έχει "κλειδώσει" και μαθηματικά την θέση του στην πρώτη τετράδα του πρωταθλήματος και κατ' επέκταση την συμμετοχή στα πλέι οφ. Στις δύο αγωνιστικές που απομένουν μέχρι το φινάλε της κανονικής διάρκειας της Β' Εθνικής, ο Απόλλων Καλαμαριάς έχει το περιθώριο να τερματίσει ακόμη και τρίτος ή δεύτερος (στην καλύτερη περίπτωση), ανάλογα με τα αποτελέσματα που θα προκύψουν. Ο δεύτερος της βαθμολογίας, Περσέας, έχει 36 βαθμούς, η Ακαδημία Όλυμπος, που είναι στην 3η θέση, έχει 34 βαθμούς και ο Απόλλων Καλαμαριάς έχει 33 βαθμούς (10 νίκες/6 ήττες) και την δεδομένη χρονική στιγμή είναι 4ος στον βαθμολογικό πίνακα.

Νέα νίκη με καλή απόδοση

Συνέχεια στα θετικά αποτελέσματα έδωσε το ανδρικό τμήμα βόλεϊ του Απόλλωνα Καλαμαριάς. Η ομάδα του Σπύρου Γκολίτση επικράτησε του Ιωνικού με 3-1 σετ, "πιάνοντας" πολύ καλή απόδοση. Μετά το 1-0 στα σετ, οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν (1-1), αλλά σε εκείνο το σημείο ο Απόλλων Καλαμαριάς φόρτσαρε και έφτασε σε μια εύκολη νίκη, η οποία ήταν η τέταρτη συνεχόμενη στο πρωτάθλημα της Β' Εθνικής. Ακολουθεί το εκτός έδρας παιχνίδι με τον ΠΟ Μουδανιών.

Τα σετ:

25-16

24-26

25-20

25-17

Πήρε εύκολα την τρίτη διαδοχική νίκη

Κανένα πρόβλημα δεν συνάντησε ο Απόλλων Καλαμαριάς απέναντι στον Πανελλήνιο. Η ομάδας μας επικράτησε με 0-3 σετ εκτός έδρας, με χαρακτηριστική ευκολία μιας και δεν "απειλήθηκε" σε κανένα από τα τρία σετ. Αυτή ήταν η τρίτη διαδοχική νίκη του Απόλλωνα Καλαμαριάς καθώς είχαν ακολουθήσει τα θετικά αποτελέσματα κόντρα στην Ακαδημία Όλυμπος και τον Αίαντα Ευόσμου. Ακολουθεί το εντός έδρας παιχνίδι απέναντι στον Ιωνικό.

volei copy 3 copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy

Eπίδειξη δύναμης κόντρα στον Αίαντα Ευόσμου

Μετά την μεγάλη νίκη απέναντι στην Ακαδημία Όλυμπος, ο Απόλλων Καλαμαριάς συνέχισε τις καλές εμφανίσεις. Δίχως να συναντήσει δυσκολίες, επικράτησε εκτός έδρας του Αίαντα Ευόσμου με 0-3 σετ. Από το πρώτο σετ, η ομάδα μας έκανε... επίδειξη δύναμης καθώς το κέρδισε εύκολα με 14-25. Εν συνεχεία, πήρε και τα άλλα δύο σετ και "καθάρισε" γρήγορα με το θετικό αποτέλεσμα. Ο Απόλλων Καλαμαριάς έχει απόσταση τριών βαθμών από την 2η θέση του βαθμολογικού πίνακα.