ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΕΣ ΚΑΙ ΑΝΟΔΟΣ ΣΤΗΝ Α2!!!

Μετά από ένα συναρπαστικό παιχνίδι η ομάδα μας προηγήθηκε με 2-0 σετ, ο Καμπανιακός ισοφάρισε κάνοντας το σκόρ 2-2, όλα κρίθηκαν όμως στο ται μπρέικ όπου και πέτυχε την πολυπόθητη νίκη με 3-2 και στέφθηκε Πρωταθλήτρια στην Β’ Εθνική της ΕΠΕΣΘ,ανεβαίνοντας έτσι στην Α2 Εθνική Κατηγορία Ανδρών.

Απόλλων Καλαμαριάς-Καμπανιακός 3-2 (25-23, 25-18, 23-25, 21-25, 15-10)

ΑΝΟΔΟ ΣΤΗΝ Α2 Ο ΝΙΚΗΤΗΣ

Η ανδρική ομάδα βόλεϊ του Συλλόγου ηττήθηκε  με 3-1 στον δεύτερο αγώνα των Play Off εκτός έδρας στην Χαλάστρα από τον Καμπανιακό και πλέον υπάρχει ισοπαλία 2-2 στις νίκες.

Την Κυριακή 2/4 και ώρα 19:00 στο ΔΑΚ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ θα πραγματοποιηθεί αγώνας νοκ άουτ από τον οποίο οποίος αναδειχθεί νικητής ανεβαίνει στην Α2 Κατηγορία.

Παρακαλείται ο φίλαθλος κόσμος να παρευρεθεί στο γήπεδο και να στηρίξει αυτή τη μεγάλη προσπάθεια που κάνει η ανδρική μας ομάδα βόλεϊ .

bolei

ΗΤΤΑ ΣΤΟΝ ΠΡΩΤΟ ΤΕΛΙΚΟ ΤΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ

Την ήττα από τον Καμπανιακό με 1-3 γνώρισε η ανδρική μας ομάδα βόλεϊ  στον πρώτο τελικό του Πρωταθλήματος Β'Εθνικής ανδρών.Η ομάδα μας έχει βέβαια πλεονεκτική θέση καθώς προηγείται 2-1 στις νίκες,παίζει τον επόμενο αγώνα την Πέμπτη 30/3,στο ΔΑΚ Χαλάστρας ώρα 21:30 και με νίκη ανεβαίνει στην Α2 Κατηγορία.

DSC03245 qpr

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΑΓΩΝΩΝ PLAY ΟFF (TΕΛΙΚΟΣ)ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ Β'ΕΘΝΙΚΗΣ ΑΝΔΡΩΝ

Παρακαλείται ο φίλαθλος κόσμος να παρευρεθεί και να στηρίξει αυτή τη μεγάλη προσπάθεια που κάνει η ανδρική μας ομάδα βόλεϊ για την άνοδο στην Α2’ .

ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΓΗΠΕΔΟ ΩΡΑ ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ
ΚΥΡΙΑΚΗ 26/3 ΔΑΚ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ 21:00 1η Αγων. Μ.Γ.Σ.Κ.ΑΠΟΛΛΩΝ-Α.Σ.ΚΑΜΠΑΝΙΑΚΟΣ
ΠΕΜΠΤΗ 30/3 ΔΑΚ ΧΑΛΑΣΤΡΑΣ 21:30 2η Αγων.Α.Σ.ΚΑΜΠΑΝΙΑΚΟΣ-Μ.Γ.Σ.Κ.ΑΠΟΛΛΩΝ
ΚΥΡΙΑΚΗ 2/4 ΔΑΚ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ 19:00 3η Αγων.Μ.Γ.Σ.Κ.ΑΠΟΛΛΩΝ-Α.Σ.ΚΑΜΠΑΝΙΑΚΟΣ(αν χρειασθεί)

bolei

ΠΡΟΚΡΙΣΗ ΣΤΗΝ ΤΕΛΙΚΗ ΦΑΣΗ

Ακόμα μια μεγάλη νίκη πέτυχε η ανδρική ομάδα βόλεϊ του Συλλόγου μας,στον δεύτερο αγώνα της πρώτης φάσης των play off , με 3-1 στα σετ επί της Δόξας Αγίου Παύλου,στο κλειστό Αλέξανδρος Νικολαΐδης της Πολίχνης.Στην τελική φάση θα αντιμετωπίσουμε την ομάδα του Καμπανιακού η οποία προκρίθηκε παίζοντας με τον ΓΑΣ Ευκαρπίας και όλα θα κριθούν στο ποια ομάδα θα φτάσει στις τρεις νίκες συνολικά με μεταφορά αποτελεσμάτων από το πρωτάθλημα..

Η ομάδα μας παίζει την Κυριακή 26 Μαρτίου και ώρα 21:00 με τον Καμπανιακό στο ΔΑΚ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ για την άνοδο στην Α2’ και παρακαλείται ο φίλαθλος κόσμος να παρευρεθεί και να στηρίξει αυτή τη μεγάλη προσπάθεια.