Η ανδρική ομάδα βόλεϊ του Συλλόγου αγωνίζεται στην Α2 Κατηγορία ανδρών.

Προπονητής κ.Γιώργος Τζανής,τηλ επικοινωνίας 6977547040

Έκανε το καθήκον του και ακολουθεί το σπουδαίο παιχνίδι με τη ΜΕΝΤ

Την πέμπτη του νίκη στα τελευταία έξι παιχνίδια του πρωταθλήματος πήρε ο Απόλλων Καλαμαριάς. Το ανδρικό τμήμα βόλεϊ της ομάδας μας επικράτησε εκτός έδρας του Ν. Βότση με 1-3 σετ. Ο Απόλλων Καλαμαριάς προηγήθηκε με 0-2 σετ, ο αντίπαλος μείωσε σε 1-2 αλλά το αγωνιστικό σύνολο του Σπύρου Γκολίτση πήρε το θετικό αποτέλεσμα στο τέταρτο σετ. Για τον Απόλλωνα Καλαμαριάς ακολουθεί το μεγάλο παιχνίδι απέναντι στη ΜΕΝΤ η οποία είναι πρώτη στη βαθμολογία. Θυμίζουμε πως στον πρώτο γύρο ο Απόλλων Καλαμαριάς είχε ηττηθεί με 3-2 σετ, σε έναν αγώνα που το τελικό αποτέλεσμα αδίκησε την όλη προσπάθεια και την αγωνιστική παρουσία των αθλητών μας.

volei copy 3 copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy

"Φρένο" στο νικηφόρο σερί

Δεν τα κατάφερε ο Απόλλων Καλαμαριάς κόντρα στον ΕΟΣ. Μετά από τέσσερις συνεχόμενες νίκες στο πρωτάθλημα της Β' Εθνικής, το συγκεκριμένο τμήμα του συλλόγου μας ηττήθηκε εκτός έδρας από τον ΕΟΣ με 3-1 σετ. Οι γηπεδούχοι αρχικά έκαναν το 2-0 στα σετ, ο Απόλλων Καλαμαριάς μείωσε σε 2-1 και μετέπειτα έγινε το 3-1 για τον ΕΟΣ. Για το ανδρικό τμήμα βόλεϊ της ομάδας μας δεν ήταν διαθέσιμοι οι αθλητές, Βανδώρος και Γεωργιάδης. Από την επόμενη εβδομάδα ξεκινά ο β' γύρος του πρωταθλήματος με το εκτός έδρας παιχνίδι απέναντι στον Βότση. Ο Απόλλων Καλαμαριάς, την δεδομένη χρονική στιγμή, είναι στην τρίτη θέση της βαθμολογίας.

volei copy 3 copy copy copy copy copy copy copy copy

Aπόλλων Καλαμαριάς 4Χ4!

Ασταμάτητος δείχνει το τελευταίο διάστημα ο Απόλλων Καλαμαριάς. Το ανδρικό τμήμα βόλεϊ του συλλόγου μας συνέχισε την ανοδική του πορεία, κερδίζοντας τον ΠΟ Μουδανιών με 3-0 σετ. Αυτή ήταν η τέταρτη συνεχόμενη νίκη στο πρωτάθλημα της Β' Εθνικής, με τον Απολλωνα Καλαμαριάς να "ανεβαίνει" στην δεύτερη θέση ισοβαθμώντας (στους 18 βαθμούς) με την Ακαδημία Όλυμπος. Πρώτη παραμένει η ΜΕΝΤ που έχει 22 βαθμούς και την οποία θα υποδεχτεί η ομάδα μας κατά τον δεύτερο γύρου του πρωταθλήματος.

volei copy 3 copy copy copy copy copy copy copy

Έδειξε χαρακτήρα και πήρε την τρίτη συνεχόμενη νίκη!

Σημαντικό θετικό αποτέλεσμα... Ο Απόλλων Καλαμαριάς κέρδισε εκτός έδρας τον Ιωνικό με 1-3 σετ, σε ένα ιδιαίτερα απαιτητικό και δύσκολο παιχνίδι κατά το οποίο ο αντίπαλος δυσκόλεψε το ανδρικό τμήμα βόλεϊ της ομάδας μας, ωστόσο το αγωνιστικό σύνολο του Σπύρου Γκολίτση έδειξε χαρακτήρα. Το πρώτο σετ δεν ξεκίνησε καλά καθώς ο Ιωνικός προηγήθηκε με 9-2, ο Απόλλων Καλαμαριάς ισοφάρισε σε 17-17 αλλά τελικά έχασε με 25-20. Στο δεύτερο και στο τρίτο σετ η ομάδα του Γκολίτση έκανε πολύ καλή εμφάνιση και τα κέρδισε σχετικά εύκολα ενώ το τέταρτο σετ έληξε 23-25. Αυτή ήταν η τρίτη σερί νίκη στο πρωτάθλημα της Β' Εθνικής για τον Απόλλωνα Καλαμαριάς που βρίσκεται στην τρίτη θέση της βαθμολογίας, έναν βαθμό πίσω από την Ακαδημία Όλυμπος (2η θέση) και τέσσερις βαθμούς πίσω από την ΜΕΝΤ (1η θέση), δύο ομάδες από τις οποίες το ανδρικό τμήμα βόλεϊ του συλλόγου μας είχε ηττηθεί στις λεπτομέρειες εκτός έδρας με 3-2 σετ. Nα σημειωθεί ότι στο ματς με τον Ιωνικό, για την ομάδα μας δεν ήταν διαθέσιμοι οι αθλητές, Βανδώρος, Γεωργιάδης και Σταθακίδης.

volei copy 3 copy copy copy copy copy copy

Ανδρικό τμήμα βόλεϊ: Με στόχο το 3Χ3

Την Πέμπτη (21/11) συνεχίζονται οι αγωνιστικές υποχρεώσεις της ανδρικής ομάδας βόλεϊ του Απόλλωνα Καλαμαριάς. Το αγωνιστικό σύνολο του Σπύρου Γκολίτση πρόκειται να αντιμετωπίσει εκτός έδρας τον Ιωνικό, στις 21.00. Ο Απόλλων Καλαμαριάς στοχεύει στην τρίτη σερί νίκη στο πρωτάθλημα μετά τα θετικά αποτελέσματα απέναντι σε Αίαντα Ευόσμου και Πανελλήνιο. Λόγω προβλημάτων τραυματισμών ο Απόλλων Καλαμαριάς για ένα ακόμη ματς δεν θα μπορέσει να εμφανιστεί πλήρης στον αγώνα της Πέμπτης, ωστόσο θα προσπαθήσει να πάρει το "διπλό" και την τέταρτη φετινή (2019-20) του νίκη στο πρωτάθλημα της Β' Εθνικής.