Η ανδρική ομάδα βόλεϊ του Συλλόγου αγωνίζεται στην Α2 Κατηγορία ανδρών.

Προπονητής κ.Γιώργος Τζανής,τηλ επικοινωνίας 6977547040

Σπουδαία εμφάνιση και μεγάλη νίκη για τον Απόλλωνα Καλαμαριάς!

Σε ένα παιχνίδι κατά το οποίο ο Απόλλων Καλαμαριάς "έπιασε" πολύ καλή απόδοση, κέρδισε την Ακαδημία Όλυμπος με 3-1 σετ. Μετά το 0-1 σετ (23-25) η ομάδα του συλλόγου μας έδειξε αποφασιστικότητα και κατάφερε να "γυρίσει" το ματς, δίχως μάλιστα να "απειληθεί" ιδιαίτερα από τον αντίπαλο (25-19, 25-18 και 25-17, τα τρία σετ υπέρ του συνόλου του Σπύρου Γκολίτση). Πλέον, ο Απόλλων Καλαμαριάς έχει απόσταση τριών βαθμών από την δεύτερη θέση της βαθμολογίας της Β' Εθνικής και πιο συγκεκριμένα από τον Περσέα. Να σημειωθεί ότι πριν την νίκη της ομάδας μας, στην δεύτερη θέση του βαθμολογικού πίνακα βρισκόταν η Ακαδημία Όλυμπος, ένας αντίπαλος ιδιαίτερα ανταγωνιστικός, τον οποίο, όμως, "λύγισε" το τμήμα βόλεϊ Ανδρών του συλλόγου μας, πανηγυρίζοντας μια μεγάλη νίκη.

volei copy 3 copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy

Δεν τα κατάφερε εκτός έδρας

Στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής του δευτέρου γύρου του πρωταθλήματος της Β' Εθνικής, ο Απόλλων Καλαμαριάς ηττήθηκε εκτός έδρας από τον Περσέα με 3-1 σετ.

Η ομάδα του συλλόγου μας, που δεν ήταν πλήρης στο συγκεκριμένο παιχνίδι, βρέθηκε πίσω με 2-0 σετ αλλά στην συνέχεια "αντέδρασε" και μείωσε σε 2-1 σετ. Ωστόσο, δεν κατάφερε να ισοφαρίσει και τελικά ηττήθηκε (3-1).

Την επόμενη αγωνιστική ο Απόλλων Καλαμαριάς θα υποδεχτεί την Ακαδημία Όλυμπος, ένας ιδιαίτερα δύσκολος αγώνας απέναντι σε έναν αντίπαλο που βρίσκεται στην 2η θέση της βαθμολογίας (το τμήμα βόλεϊ Ανδρών του συλλόγου μας βρίσκεται στην 4η θέση του βαθμολογικού πίνακα).

volei copy 3 copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy

Έκανε το καθήκον του και ακολουθεί το σπουδαίο παιχνίδι με τη ΜΕΝΤ

Την πέμπτη του νίκη στα τελευταία έξι παιχνίδια του πρωταθλήματος πήρε ο Απόλλων Καλαμαριάς. Το ανδρικό τμήμα βόλεϊ της ομάδας μας επικράτησε εκτός έδρας του Ν. Βότση με 1-3 σετ. Ο Απόλλων Καλαμαριάς προηγήθηκε με 0-2 σετ, ο αντίπαλος μείωσε σε 1-2 αλλά το αγωνιστικό σύνολο του Σπύρου Γκολίτση πήρε το θετικό αποτέλεσμα στο τέταρτο σετ. Για τον Απόλλωνα Καλαμαριάς ακολουθεί το μεγάλο παιχνίδι απέναντι στη ΜΕΝΤ η οποία είναι πρώτη στη βαθμολογία. Θυμίζουμε πως στον πρώτο γύρο ο Απόλλων Καλαμαριάς είχε ηττηθεί με 3-2 σετ, σε έναν αγώνα που το τελικό αποτέλεσμα αδίκησε την όλη προσπάθεια και την αγωνιστική παρουσία των αθλητών μας.

volei copy 3 copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy

"Φρένο" στο νικηφόρο σερί

Δεν τα κατάφερε ο Απόλλων Καλαμαριάς κόντρα στον ΕΟΣ. Μετά από τέσσερις συνεχόμενες νίκες στο πρωτάθλημα της Β' Εθνικής, το συγκεκριμένο τμήμα του συλλόγου μας ηττήθηκε εκτός έδρας από τον ΕΟΣ με 3-1 σετ. Οι γηπεδούχοι αρχικά έκαναν το 2-0 στα σετ, ο Απόλλων Καλαμαριάς μείωσε σε 2-1 και μετέπειτα έγινε το 3-1 για τον ΕΟΣ. Για το ανδρικό τμήμα βόλεϊ της ομάδας μας δεν ήταν διαθέσιμοι οι αθλητές, Βανδώρος και Γεωργιάδης. Από την επόμενη εβδομάδα ξεκινά ο β' γύρος του πρωταθλήματος με το εκτός έδρας παιχνίδι απέναντι στον Βότση. Ο Απόλλων Καλαμαριάς, την δεδομένη χρονική στιγμή, είναι στην τρίτη θέση της βαθμολογίας.

volei copy 3 copy copy copy copy copy copy copy copy

Aπόλλων Καλαμαριάς 4Χ4!

Ασταμάτητος δείχνει το τελευταίο διάστημα ο Απόλλων Καλαμαριάς. Το ανδρικό τμήμα βόλεϊ του συλλόγου μας συνέχισε την ανοδική του πορεία, κερδίζοντας τον ΠΟ Μουδανιών με 3-0 σετ. Αυτή ήταν η τέταρτη συνεχόμενη νίκη στο πρωτάθλημα της Β' Εθνικής, με τον Απολλωνα Καλαμαριάς να "ανεβαίνει" στην δεύτερη θέση ισοβαθμώντας (στους 18 βαθμούς) με την Ακαδημία Όλυμπος. Πρώτη παραμένει η ΜΕΝΤ που έχει 22 βαθμούς και την οποία θα υποδεχτεί η ομάδα μας κατά τον δεύτερο γύρου του πρωταθλήματος.