Η ανδρική ομάδα βόλεϊ του Συλλόγου αγωνίζεται στην Α2 Κατηγορία ανδρών.

Προπονητής κ.Γιώργος Τζανής,τηλ επικοινωνίας 6977547040 

ΠΑΛΕΨΑΝ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΑΝ

Την ήττα από την ΧΑΝΘ με 1-3 στα σετ γνώρισε η ανδρική ομάδα βόλεϊ του Συλλόγου μας παρά την μαχητικότητα της και την εντυπωσιακή εμφάνιση κυρίως των Μάρκου Καλλέργη, Ξηνταβελόνη και Κανά .

Επόμενη αγωνιστική Σάββατο 9/3 ώρα 18:00 
ΣΦΚ Πιερικός - Μ.Γ.Σ. Απόλλων Καλαμαριάς

 

Αποτελέσματα Α2 Ανδρών - Β' όμιλος - 20η αγωνιστική

 Μ.Γ.Σ. Απόλλων Καλαμαριάς - ΧΑΝΘ, 1-3 (24-26, 18-25, 25-20, 18-25)Διαιτητές: Σταυριανίδης, Δημητρίου.

ΣΦΚ Πιερικός - ΑΣ Ελπίς,  1-3 (25-18, 12-25, 16-25, 23-25)Διαιτητές: Δαλκιράνης, Πορτοκαλίδης.

ΣΠΑ Καρδίτσας - ΑΣ Μακεδονικός, 0-3 (17-25, 26-28, 18-25)   Διαιτητές: Κολτσίδας, Παρασκευάς.

ΑΕΝ Πανοράματος - Πήγασος Πολίχνης,  1-3 (20-25, 21-25, 25-21, 21-25)Διαιτητές: Παπαδόπουλος Αρ., Γεωργιάδης.

ΜΑΣ Νίκη - ΑΟ Σερρών, 3 - 1 ( 26 - 24 ,  22 - 25 ,  25 - 21 25 - 15) Διαιτητές: Αβραμίδης, Ισκάς.

Αναγέννηση Άρτας - ΑΜΣ Νέστωρ 0-3 , Διαιτητές: Αποστόλου, Γκοργκολής.

Ρεπό ο ΑΣ Άθλος.

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1.ΑΣ Ελπίς 52

2.Πήγασος Πολίχνης 50

3.ΧΑΝΘ 50

4.ΑΣ Μακεδονικός 33

5.ΑΕΝ Πανοράματος 31

6.ΣΠΑ Καρδίτσας 26

7.ΑΜΣ Νέστωρ 25

8.ΑΣ Άθλος 23

9.ΣΦΚ Πιερικός 23

10.Μ.Γ.Σ. Απόλλων Καλαμαριάς 19

11.ΜΑΣ Νίκη Αιγινίου 11

12.ΑΟ Σερρών 9

13.Αναγέννηση Άρτας 8

ΒΟΛΕΙ ΑΝΔΡΩΝ ΤTIPBET

BOLEI ANDRWN BIKOS

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 19ης ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ-ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ Α2 ΒΟΛΕΪ ΑΝΔΡΩΝ

 

Αποτελέσματα 19ς Αγωνιστικής

ΑΣ Ελπίς - Μ.Γ.Σ.Απόλλων Καλαμαριάς,   3 - 0 (25 - 18 ,  32 - 30 ,  25 - 17) Διαιτητές: Δεληκωστίδης, Κυριακόπουλος.

ΑΣ Άθλος - ΣΠΑ Καρδίτσας, 3 - 1 ( 25 - 13 ,  14 - 25 ,  25 - 18 25 - 21) Διαιτητές: Ιωαννίδης, Τζεπκινλής.

ΑΟ Σερρών - Αναγέννηση Άρτας, 3 - 1 (25 - 18 ,  25 - 20 ,  22 - 25 25 - 21) Διαιτητές: Κωστόπουλος, Παπαβασιλείου.

Πήγασος Πολίχνης - ΣΦΚ Πιερικός, 3 - 0 ( 25 - 23 ,  28 - 26 ,  25 - 21)Διαιτητές: Τσιούλα, Τοσουνίδης.

ΑΣ Μακεδονικός - ΑΕΝ Πανοράματος, 0 - 3 13 - 25 ,  21 - 25 ,  20 - 25Διαιτητές: Βασιλειάδης, Μπέλλος Εμ.

ΧΑΝΘ - ΜΑΣ Νίκη,   3-0 (25 - 16 ,  25 - 16 ,  25 - 19) Διαιτητές: Δρανίτσας, Γεωργιάδης.Ρεπό ο ΑΜΣ Νέστωρ.

Επόμενη αγωνιστική 20η το Σάββατο 2/3 ώρα 18:00 στο ΔΑΚ Καλαμαριάς
Μ.Γ.Σ.Απόλλων Καλαμαριάς-ΧΑΝΘ 

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1.ΑΣ Ελπίς 49

2.Πήγασος Πολίχνης 47

3.ΧΑΝΘ 47

4.ΑΕΝ Πανοράματος 31

5.ΑΣ Μακεδονικός 30

6.ΣΠΑ Καρδίτσας 26

7.ΣΦΚ Πιερικός 23

8.ΑΣ Άθλος 23

9.ΑΜΣ Νέστωρ 22

10.Μ.Γ.Σ. Απόλλων Καλαμαριάς 19

11.ΑΟ Σερρών 9

12.Αναγέννηση Άρτας 8

13.ΜΑΣ Νίκη Αιγινίου 8

ΜΓΣK ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΗΜΑ

 

ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ ΣΤΙΣ ΝΙΚΕΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΝΔΡΙΚΟ ΒΟΛΕΪ

Επέστρεψε στις νίκες το ανδρικό βόλεϊ του Συλλόγου μας καθώς κέρδισε στο ΔΑΚ Καλαμαριάς την ΜΑΣ Νίκη με 3-1 στα σετ στα πλαίσια της 18ης αγωνιστικής του Πρωταθλήματος.

Επόμενη αγωνιστική 19η το Σάββατο 23/2 ώρα 19:30 στο γήπεδο Ι.Λεμονίδης
ΑΣ Ελπίς- Μ.Γ.Σ.Απόλλων Καλαμαριάς 

 

Α2 Ανδρών - Β' όμιλος - Αποτελέσματα 18ης αγωνιστικής

Μ.Γ.Σ. Απόλλων Καλαμαριάς - ΜΑΣ Νίκη,  3-1 (25-19, 16-25, 25-12, 25-13)Διαιτητές: Αβραμίδης, Κουκουμάκας.

ΣΠΑ Καρδίτσας - ΑΜΣ Νέστωρ,  2-3 (22-25, 25-22, 21-25, 25-18, 11-15)Διαιτητές: Χλώρος, Αθανασόπουλος.

ΑΕΝ Πανοράματος - ΑΣ Άθλος, 0-3 (15-25, 26-28, 19-25)Διαιτητές: Δημητρίου, Λιοτόπουλος

ΣΦΚ Πιερικός - ΑΣ Μακεδονικός,  2-3 (25-23, 21-25, 16-25, 25-17, 14-16)Διαιτητές: Πορτοκαλίδης, Σαρακινίδης.

ΑΣ Ελπίς - Πήγασος Πολίχνης, 3-1 (28-26, 20-25, 25-20, 25-18)Διαιτητές: Βασιλειάδης, Τσιούλα.

Αναγέννηση Άρτας - ΧΑΝΘ,  0-3 (20 - 25 ,  21 - 25 ,  19 - 25)Διαιτητές: Φλούδας, Σιάδημος.

Ρεπό ο ΑΟ Σερρών.

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1.ΑΣ Ελπίς 46

2.Πήγασος Πολίχνης 44

3.ΧΑΝΘ 44

4.ΑΣ Μακεδονικός 30

5.ΑΕΝ Πανοράματος 28

6.ΣΠΑ Καρδίτσας 26

7.ΣΦΚ Πιερικός 23

8.ΑΜΣ Νέστωρ 22

9.ΑΣ Άθλος 20

10.Μ.Γ.Σ. Απόλλων Καλαμαριάς 19

11.Αναγέννηση Άρτας 8

12.ΜΑΣ Νίκη Αιγινίου 8

13.ΑΟ Σερρών 6

ΜΓΣK ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΗΜΑ copy copy

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 17ης ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ-ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ Α2 ΒΟΛΕΪ ΑΝΔΡΩΝ

Δεν τα κατάφερε η ανδρική ομάδα βόλεϊ του Συλλόγου να κερδίσει εκτός έδρας τον Πήγασο Πολίχνης(ο οποίος ανέβηκε πρώτος στην βαθμολογία)και έχασε με 3-0 στα σετ.

Επόμενη αγωνιστική 18η το Σάββατο 16/2 ώρα 18:00 στο ΔΑΚ Καλαμαριάς
Μ.Γ.Σ.Απόλλων Καλαμαριάς - ΜΑΣ Νίκη

 

Αποτελέσματα Α2 Ανδρών - Β' όμιλος - 17η αγωνιστική

Πήγασος Πολίχνης - ΜΓΣ Απόλλων 3 - 0 (25 - 16 ,  25 - 20 ,  25 - 14) Διαιτητές: Μπουγιούκας Κ., Δρανίτσας.

 ΑΣ Μακεδονικός - ΑΣ Ελπίς,  1-3(20-25,18-25,26-24,14-25) Διαιτητές: Δημητρίου, Μπέλλος Εμμ.

ΜΑΣ Νίκη - Αναγέννηση Άρτας, 3 - 1 (25 - 27 ,  25 - 20 ,  25 - 1925 - 19)Διαιτητές: Θεμελής, Παπαγεωργίου Αχ.

ΑΟ Σερρών - ΣΠΑ Καρδίτσας, 0 - 3( 20 - 25 ,  22 - 25 ,  20 - 25)Διαιτητές: Κωστόπουλος, Κυριακίδης.

 ΑΣ Άθλος - ΣΦΚ Πιερικός, 3-2 (25-20, 26-24, 22-25, 24-26, 15-11) Διαιτητές: Παπαχρήστου, Μαργαριτίδης.

ΑΜΣ Νέστωρ - ΑΕΝ Πανοράματος,1 - 3 ( 21 - 25 ,  18 - 25 ,  25 - 2217 - 25) Διαιτητές: Αβραμίδης, Τοσουνίδης.

Ρεπό η ΧΑΝΘ.

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1.Πήγασος Πολίχνης 44

2.ΑΣ Ελπίς 43

3.ΧΑΝΘ 41

4.ΑΕΝ Πανοράματος 28

5.ΑΣ Μακεδονικός 28

6.ΣΠΑ Καρδίτσας 25

7.ΣΦΚ Πιερικός 22

8.ΑΜΣ Νέστωρ 20

9.ΑΣ Άθλος 17

10.Μ.Γ.Σ.Απόλλων Καλαμαριάς 16

11.Αναγέννηση Άρτας 8

12.ΜΑΣ Νίκη Αιγινίου 8

13.ΑΟ Σερρών 6

ΜΓΣK ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΗΜΑ copy copy

 

ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΣΤΙΣ ΝΙΚΕΣ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟ ΑΝΔΡΙΚΟ ΒΟΛΕΪ

Συνέχεια στις νίκες έδωσε και το ανδρικό τμήμα βόλεϊ του Συλλόγου κερδίζοντας και την Αναγέννηση Άρτας με 3-1 στα σετ στον εντός έδρας αγώνα της 16ης Αγωνιστικής του Πρωταθλήματος της Α2 Ανδρών.

Επόμενη αγωνιστική 17η Σάββατο 9/2 ώρα 19:00 στο ΔΑΚ Πολίχνης
 Πήγασος Πολίχνης - Μ.Γ.Σ.Απόλλων Καλαμαριάς

 

Α2 Ανδρών - Β' όμιλος - Αποτελέσματα 16ης αγωνιστικής

Μ.Γ.Σ. Απόλλων Καλαμαριάς- Αναγέννηση Άρτας, 3-1( 25 - 16 ,  16 - 25 ,  25 - 17, 25 - 19)Διαιτητές: Παπαδόπουλος Αρ., Τσιούλα.

ΣΠΑ Καρδίτσας, ΧΑΝΘ,  0-3 (18-25, 15-25, 20-25) Διαιτητές: Παπαδογούλας, Κατσιούλης.

ΣΦΚ Πιερικός - ΑΜΣ Νέστωρ,  3 - 0 ( 25 - 5 ,  25 - 3 ,  25 - 6)  Διαιτητές: Δανιηλίδου, Σαρακινίδης.

ΑΣ Ελπίς - ΑΣ Άθλος,3 - 0 ( 25 - 16 ,  25 - 14 ,  25 - 20) Διαιτητές: Κουκουμάκας, Ισκάς.

ΑΕΝ Πανοράματος - ΑΟ Σερρών, 3 - 0 (25 - 22 ,  25 - 18 ,  25 - 16)Διαιτητές: Λιοτόπουλος, Μπουγιούκας Κ.

Πήγασος Πολίχνης - ΑΣ Μακεδονικός, 3 - 1 ( 20 - 25 ,  25 - 13 ,  25 - 20 25 - 19)  Διαιτητές: Τοσουνίδης, Δεληκωστίδης.

Ρεπό ο ΜΑΣ Νίκη Αιγινίου.

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1.ΧΑΝΘ 41

2.Πήγασος Πολίχνης 41

3.ΑΣ Ελπίς 40

4.ΑΣ Μακεδονικός28

5.ΑΕΝ Πανοράματος 25

6.ΣΠΑ Καρδίτσας 22

7.ΣΦΚ Πιερικός 21

8.ΑΜΣ Νέστωρ 20

9.Μ.Γ.Σ. Απόλλων Καλαμαριάς 16

10.ΑΣ Άθλος 15

11.Αναγέννηση Άρτας 8

12.ΑΟ Σερρών 6

13.ΜΑΣ Νίκη Αιγινίου 5

ΜΓΣK ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΗΜΑ copy copy