"Μικρές στην ηλικία,μεγάλες στην ψυχή"

Η ομάδα των κορασίδων του Απόλλωνα έχασε  από την ομάδα του Άρη στα πλαίσια του πρωταθλήματος κορασίδων της ΕΚΑΣΘ.

Οι αθλήτριες μας παρότι είχαν να αντιμετωπίσουν κορίτσια μεγαλύτερης ηλικίας έπαιξαν εξαιρετική άμυνα σε όλο το παιχνίδι, υποχρεώνοντας τον Άρη να μη ξεπεράσει για πρώτη φορά στο φετινό πρωτάθλημα τους 50 πόντους, προδόθηκαν όμως από το κακό ξεκίνημα επιθετικά, κυρίως λόγω της απειρίας και του άγχους με αποτέλεσμα να καταφέρει ο Άρης να  χτίσει στο πρώτο ημίχρονο μια διαφορά 20 πόντων με σκορ ημιχρόνου 23-3.

Στο δεύτερο ημίχρονο τα κορίτσια μας βρήκαν τη δύναμη και ακολουθώντας κατά γράμμα τις οδηγίες του coach Μιχαηλίδη, έδειξαν ένα πολύ καλό αγωνιστικό πρόσωπο και κατάφεραν να ισορροπήσουν απόλυτα το παιχνίδι κερδίζοντας μάλιστα στο τρίτο δεκάλεπτο (10-11) και με σκορ δεύτερου ημιχρόνου 27-25 τελείωσαν το αγώνα με σκορ 50-28.

Αξίζουν πολλά συγχαρητήρια στα κορίτσια και τον coach και είναι σίγουρο πως σύντομα θα αποζημιωθούν για την δουλειά που κάνουν.