"Αγγιξε" μια σπουδαία νίκη, "λύγισε" στο 5ο σετ

Στις λεπτομέρειες κρίθηκε το παιχνίδι του Απόλλωνα Καλαμαριάς απέναντι στον Καμπανιακό. Το σύνολο του Γιάννη Σούρβαλη ηττήθηκε εκτός έδρας με 3-2 σετ, σε ένα ματς κατά το οποίο έκανε τρομερή προσπάθεια και θα μπορούσε να πανηγυρίσει ένα μεγάλο "διπλό". Ο Καμπανιακός προηγήθηκε 1-0 σετ και 2-1 αλλά ο Απόλλων Καλαμαριάς "απάντησε" δύο φορές ισοφαρίζοντας (1-1 σετ και 2-2 σετ). Ετσι, ο αγώνας οδηγήθηκε στο 5ο σετ, όπου το σκορ ήταν 13-13 και τελικά ο Καμπανιακός κέρδισε με 15-13, με την ομάδα μας να φτάνει κοντά σε μια σπουδαία νίκη απέναντι σε έναν δυνατό αντίπαλο που βρίσκεται στην 3η θέση της βαθμολογίας της Β' Εθνικής, αλλά τελικά να μην τα καταφέρνει στο φινάλε, έχοντας δείξει πάντως μεγάλη μαχητικότητα.